top of page
  • Writer's pictureAtelj.ee

Individuaalõmblus: miks nii kallis?

Updated: Apr 27

Tahaksid lasta endale õmmelda midagi ainulaadset oma erilisele sündmusele, aga kui uurisid, mis see töö maksab jäid kahtlema, kas ikka tasub? Vastame allpool populaarsele küsimusele, mis individuaalõmblus nii kallis on.Nagu ikka pole vastus üdini lihtne. Jagasime selle kolmeks komponendiks:


  1. Materjalid: Eelkõige tasub arvestada, et individuaalõmbluse puhul tuleb eraldi materjali ja töökulu, mis kokku lüües võib tulla päris kopsakas summa. Mõned töökojad saavad ise sinu eest kanga valida ja materjali hinna kohe valmiseseme hinna sisse peita, kuid meie eelistame anda kliendile täiesti vabad käed. Nii valides kangast iseseisvalt, saab peale valikuvabaduse nautida ka kvaliteetsemat ja erilisemat kangast, mida kogu maailmas võib olla ainult loetud meetrid! Kangameetri hind algab 25€ ja võib ulatada 400€ kõigest ühe meetri eest. Tavalõikega kleidile kulub umbes kaks meetrit kangast ja nii materjalikulu on kerge tekkima. Rääkimata sellest, et kleit vajab ka voodrit.

  2. Oskuslikkus: Mida keerukam, originaalsem on lõige, mida rohkem leidub erilisi detaile, mida hoolikamalt ühe tellimuse valmistamisele aega panustatakse, seda kallimaks läheb valmistamine. Samuti ei ole ju nii, et iga inimene saaks sellega soovi korral kergesti hakkama. Rätsepad peavad ikka aastaid õmblema, omama suurt masinaparki ning meisterlikkust harjutama, et töö sujuks ja kangad nagu võluväel muutuksid kauniteks lõigeteks. Oskama silma järgi hinnata kuidas üks tegumood sobib enda tulevasele kandjale või mitte. Ning muidugi kuidas teha nii, et see eriline tegumood ka päriselt õnnestuks. Näeme ka, et rätsepa eriala vaikselt kärbub ja "kuldsete kätega" tegijaid ei ole kerge leida.

  3. Aeg: Nii on, et ühte „lihtsat“ kleiti õmmeldakse kaks-kolm nädalat, keskmiselt kahe prooviga. Kuna meie rätsepad töötavad Eestis ja soovime, et nad saaksid ka väärikalt tasustatud on kulu vastav. Nii algabki näiteks ühe kleidi valmistamise hind 180€*, koos materjalidega võib see suureks väljaminekuks kujuneda. Siin saad tutvuda teiste individuaalõmbluse hindadega.


Moeloojatel on protsess veelgi keerukam – loomeprotsess võtab aega ning vahest läheb uue tegumoe/kangaste väljatöötamisele kuid kui mitte aastaid. Katmaks need loovkulud, peab moemaja arvestama tootmise hinnaga ning müümata esemete kahjuga. Sinna juurde lisandub poepinna rent, müüjate palgad, maksud ja nii tekibki üüratu summaga ese hind. Ka meie Eesti disainerite loomingu hinnad on samas loogikast põhjendatud.Miks valida individuaalõmblust?

Individuaalõmblus on omamoodi kunst ja looming ja seda nii tellija kui ka rätsepa poolelt. Meie tunneme vastutust iga tehtud õmbluse eest ja sina näed, kuidas sinu silme all valmib unistuste kleit, seelik või isegi mantel. Iga pisiasi, volt, pikkus - kõik jääb sinu otsustada!


Valik on igaühe oma teha, aga tõelise kvaliteedi otsingul leiad end üsna tihti õmblustoa ukse alt. Individuaalõmblus on ainulaadne just sinu kumeruste ja keha eripäradega arvestav teenus, mis lubab maksimaalset valikuvabadust!Suvele vastu minnes täituvad meie õmblustoad erinevate individuaalõmbluste tellimustega - kes soovib oma lõpetamisel särada, kes soovib just seda "enda pulmakleiti" ja kes väärikalt ümmargust numbrit tähistada!


Kui soovid lasta endale midagi õmmelda meie õmblustoas, siis ootame sind konsultatsioonile Kadaka õmblustuppa.


Tehtud töödega saab tutvuda SIIN.


Peatse kohtumiseni! 

12 views0 comments

Comments


bottom of page